Rozdziały

/ x /

Czyli jak zaczęła się cała historia przygód Stelli Kane i zespołu One Direction i o co w niej chodzi.


Stella idzie wraz ze swoją menedżerką na spotkanie z Harrym, by omówić wszelkie szczegóły. W międzyczasie spotyka pewnego chłopaka, ale nie ma szansy go poznać bliżej. Styles i Kane poznają plan, który przygotowała dla nich Grace i Evelyn, dotyczy on ich udawanego związku.


Piosenkarka czuje się niekomfortowo w nieprawdziwym związku. Chciałaby poznać bliżej chłopaka, z którym ma się umawiać. Po krótkiej rozmowie z nowym partnerem, Stella postanawia poszukać informacji na jego temat w Internecie, by mieć szerszy obraz jego osoby.


Stella zasypia na ustawione spotkanie z Harrym, ale szczęśliwie dociera na umówione miejsce. Razem z Harrym odgrywają miłosną scenę na plaży, której świadkami są paparazzi. Stella ponownie spotyka tajemniczego chłopaka, którym okazuje się Louis.


Zdjęcia całującej się pary obiegły świat. Stella przegląda plotki w Internecie na jej temat. Niektóre komentarze ją ranią, więc wpada w smutek. Harry pragnie poprawić jej humor i zaprasza ją do swojego domu, gdzie mieszka z Louisem. Trójka poznaje się coraz lepiej, spędzając ze sobą całe popołudnie. Jest już późno, toteż dziewczyna postanawia wrócić do hotelu, w którym mieszka. Towarzyszy jej Tomlinson. Na miejscu zastają nieprzyjemną niespodziankę.


Pokój Stelli został całkowicie zdemolowany pod jej nieobecność. Trwa śledztwo w tej sprawie, nikt nie może wchodzić ani opuszczać hotelu, jednak niespodziewanie na miejscu pojawia się Styles. Razem z Louisem wspierają dziewczynę i po zdaniu sprawozdania, proponują jej, by przenocowała u nich, na co się zgadza. Rano przychodzi Evelyn i informuje ją, że akcja ze zniszczonym hotelem była przez nią zaplanowana, o czym wiedział Styles. Zdenerwowana dziewczyna postanawia wrócić do USA, by odpocząć, ale trafia do… Paryża.


Okazuje się, że Stella pomyliła samoloty i zamiast polecieć do Stanów, dostała się do Francji. Spotyka tam dawną przyjaciółkę- Jane, z którą odnawia kontakt. W mediach pojawia się informacja, że samolot piosenkarki, którym (rzekomo) leciała miał wypadek i zmarła. Candy postanawia wykorzystać ten „fakt” i planuje zemstę na Harrym, który wraz z zespołem jest obecnie również we Francji, by udzielić wywiadów. Współpracując z Jane i Louisem, Stella przyprawia Stylesa niemal o zawał. Chłopak mdleje na widok ukochanej, która została wystylizowana na ducha.


Stella wyjaśnia Harry’emu, że nie zginęła. Coraz bardziej się do siebie zbliżają. Chłopak zaprasza ją na kolację. Jane zapominając, że jej przyjaciółka jest w związku, umawia jej „drugie oblicze” z brunetem (Stella w przebraniu śledziła One Direction i spodobała się Zaynowi). Czekają ją dwie randki w jednym dniu i tym samym czasie.


Stella próbuje odwołać jedną z dwóch randek, ale ten plan się nie powiódł. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy Zayn i Harry chcą iść na podwójną randkę. W tej sytuacji Candy prosi o pomoc Louisa, który ma zająć Stylesa na czas spodkania Stelli z Zaynem. Razem z Malikiem udają się do restauracj. Po chwili zjawia się Louis ze złą wiadomością.


Harry znika z pokoju, Stella i Louis podejrzewają, że domyślił się, że go okłamują. Tomlinson uspokaja piosenkarkę i namawia do dokończenia randki z Zaynem, a on w tym czasie postara się znaleźć przyjaciela. Dziewczyna je kolację z brunetem, potem chłopak odprowadza ją do domu (w rzeczywistości jest to dom Jane) i wyznaje jej, że ją lubi, ale nie widzi szansy na związek. Odchodzi, a przy boku Stelli niespodziewanie pojawia się Louis. Razem wracają do hotelu. Candy na korytarzu spotyka Harry’ego, który tłumaczy jej gdzie był. Rano wszyscy spożywają śniadanie, rozmawiając o wczorajszym wieczorze.


Atmosfera w zespole staje się coraz bardziej napięta. Stella wprowadza się do willi Harry'ego i Louisa. Dochodzi do wielu spięć, ale nie kończą się rozlewem krwi. Na jaw wychodzi, że chłopak Stelli przygarnął we Francji małego kotka. Harry dowiaduje się, że cierpi na "tragiczną" chorobę.


Rozdział 11 "Ze mną w studio Stella Kane i Harry... Tomlinson?!"
Harry źle interpretuje słowa lekarza i rozpacza jak opętany, jednak wszystko wyjaśnia Stella i chłopak odzyskuje sens życia. Harry i Stella mają być na wywiadzie w radiu, ale zamiast Stylesa, idzie z nią Louis, bo tamten ciągle przebywa w szpitalu.Prowadzący audycję- Austin Mills- nie sprawia dobrego wrażenia na piosenkarce.Zła atmosfera tak bardzo udziela się zespołowi, że Niall podejmuje zaskakującą dla wszystkich decyzję i ogłasza, że odchodzi z One Direction.

Rozdział 12  „Harry, obiecuję, że jeśli się nie pospieszysz, rozerwę Louisa na strzępy na wizji.”
Klamka zapadła. Niall nie chce słuchać o powrocie do zespołu. Stawia na solową karierę. Stella postanawia pójść wreszcie na obiecane zakupy, gdzie zaczyna jej towarzyszyć Louis. W drodze do domu zauważają ogromny billboard ze zdjęciem Nialla i opisem programu kulinarnego, który miał być przez niego poprowadzony- to jest właśnie ta jego solowa kariera. Blondyna muszą jednak zastąpić Stella i Louis, dołącza do nich Harry, gdy tylko wyszedł ze szpitala. Pod koniec dnia Candy dostaje wiadomość od Austina z miejscem spotkania pod groźbą ujawnienia jej tajemnicy.

Rozdział 13 "Przykro mi, stary. Jesteś tylko popowym piosenkarzem"
Stella jest poddenerwowana i zmęczona kłamstwami, samotnością i przede wszystkim spotkaniem z Millsem. Cały dzień spędza na rozmyśleniach, a Harry z Louisem dziwnie się zachowują. Candy idzie na spotkanie, by dowiedzieć się, czy szantaż Austina może być groźny dla jej kariery i czy chodzi o "związek" ze Stylesem. Ten ją informuje, że wie, że nie kocha swojego chłopaka, lecz jesgo przyjaciela- Tomlinsona, na co Stella zaprzecza i kieruje się do wyjścia, lecz Mills ją całuje wbrew jej woli...

Rozdział 14 "Jak ty właściwie możesz być z nim w związku? Przecież on jest kompletnym zerem"
Austin szantażuje Stellę zdjęciem, na którym się całują. Dziewczyna nie chce, żeby cały świat je zobaczył, więc toczy z nim dalej zażartą dyskusję. Okazuje się, że dziwne zachowanie Stylesa i Tomlinsona tyczyło się domowych porządków oraz całkiem nowym wyglądzie pokoju Candy. Stella ma poprowadzić muzyczną galę.

Rozdział 15 "Co ma mi pan do zaoferowania, panie Styles?"
Stella jest coraz bardziej zaniepokojona zachowaniem zarówno Louisa jak i Harry'ego i próbuje ustalić co jest tego przyczyną. Evelyn informuje ją, że poprowadzi muzyczną galę ze swoim szantażystą.

Rozdział 16 „Nie pocałujesz jej teraz?”
Stella nie chce być prowadzącą gali wraz z Austinem, ale nie ma wyjścia. Harry ją wspiera i stara się chronić, chodząc z nią na każdą próbę. Styles przypomina sobie o swoim kocie, którego odbiera od Nialla. Nadchodzi czas występu i Mills wyciąga Stellę siłą na scenę, ale nad wszystkim zapanowuje Harry. Publiczność czeka z niecierpliwością na pocałunek kochanków, który następuje pod presją otoczenia.

Rozdział 17 "Harry, w porządku. Przecież to nic wielkiego leżeć obok siebie."
Harry i Stella jadą na wywiad, który załatwiła Evelyn. Opowiadają o swoim "związku", Harry jest tak naturalny w roli kochanka, że jego gra aktorska imponuje Candy. Potem dowiaduje się, że słodkie słówka wypowiada z taką pewnością siebie, bo miał okazję poćwiczyć dużo wcześniej- nie jest to bowiem jego pierwszy fake.

Rozdział 18 "Nie przejął się aż tak bardzo, żeby za mną pobiec i mnie zatrzymać."
Stella mówi Harry'emu, że nie chce go znać, gdy dowiaduje się, że podniósł rękę na swoją byłą "dziewczynę"- Caroline, gdy ta wyznała mu, że go kocha, a dla niego to ciągle był fake. Candy nie może znieść świadomości, że mógł kogokolwiek uderzyć. Postanawia się wyprowadzić. Na "do widzenia" kłóci się ze Stylesem, prowokuje go do uderzenia, ale nic takiego nie następuje. Harry oznajmia jej, że jest płytka i cieszy się, że nie są naprawdę razem, co słyszą koledzy z zespołu. Stella szuka nowego mieszkania i idzie jej to fatalnie. Pomaga jej stary znajomy- Marc i oferuje apartament w centrum Londynu. W drzwiach nowego domu pojawia się Louis, który chce porozmawiać o czyś niezmiernie ważnym.

Rozdział 19 "Nie podlizuj się, Tomlinoson, oboje wiemy, że kłamiesz."
Candy idzie na spacer, przed domem spotyka Marca. Razem zwiedzają Londyn, wspominając stare czasy i rozmawiając o teraźniejszości. Przez przypadek natykają się na Harry'ego, który nie wygląda na szczęśliwego. Louis wprowadza się do Stelli, mówiąc, że nie może wytrzymać w jednym domu z Harrym.

Rozdział 20"Umawianie się tanimi dziwkami po nocach nie stawia go w złym świetle?"
Dramaty według Louisa. Stella i Harry spotykają się, gdy dziewczyna pojechała po ubrania Tomlinsona i niespodziewanie do domu wrócił Styles.

Rozdział 21 "Stella, zabraniam ci się zakochiwać w tym, tym…"
Louis ostrzega Stellę przed włoskim fotografem, któremu zdecydowanie wpadła w oko. Harry chce porozmawiać z dziewczyną, by wszystko wyjaśnić i móc w końcu się pogodzić. Zabiera ją w tajemnicze miejsce.

Rozdział 22 "Dalej gramy w fake boyfriend i girlfriend?"
Stella i Harry prowadzą ze sobą szczerą rozmowę na szczycie jednego z londyńskich budynków. Miejsce jest magiczne, a widok oszałamiający. Styles opowiada o swoim byłym "związku", co wyprowadza Candy z błędu- Harry nigdy nie podniósł ręki na Caroline. Jest jej przykro, że tak myślała i chce zerwać układ. Chłopak ją powstrzymuje, mówiąc, żeby porozmawiali o tym o ludzkiej godzinie, a nie w środku nocy. Wracają do domu. Stella go całuje.

Rozdział 23 "Kocham go, ale nie wiem, czy jako przyjaciela, czy kogoś więcej."
Harry i Stella ponowie idą razem na galę, by pokazać, że kryzys w związku się skończył, a oni ciągle się mocno kochają. Do Londynu przyjeżdża Jane, która pomaga się wyszykować dziewczynie do wyjścia.

Rozdział 24 "Mówiłem, że spóźnienie się na to całe party wcale nie będzie dla nas wyzwaniem"
Harry razem ze Stellą w końcu trafiają na rozdanie nagród, po czym idą na after party. Candy dostaje od Evelyn zadanie, by wzbudzić sensację w mediach- ma pocałować Harry'ego, który jest całkiem nieświadomy pomysłu menedżerki, lecz dla piosenkarki nie jest to udawany pocałunek. Uświadamia sobie, że naprawdę jest zakochana w sowim "chłopaku".

Rozdział 25 "Dlaczego Harry nas tak nienawidzi?"
Stella boi się wyznać chłopakowi swojego uczucia, więc unika go, zaszywając się w swoim pokoju. Jane chce jej za wszelką cenę pomóc. Stella z Louisem mają iść na spacer, ale są zmuszeni do zrobienia zakupów w sklepie, gdzie spotykają Debbie. Candy domyśla się, że dziewczyna kiedyś już namieszała w życiu One Direction i teraz znowu coś szykuje. Louis daje Stelli bilety na jutrzejszy koncert zespołu.

Rozdział 26 "I nawet mi nie mów, że zakochanie się w dwóch facetach jest możliwe tylko w filmach."
Stella mówi Jane prawdę o udawanym związku z Harrym. Przyjaciółka ma pewność, że Candy kocha Stylesa, ale również czuje coś do Louisa, tylko nie chce się przyznać. Idą na koncert chłopaków. Tomlinson chce porozmawiać ze Stellą, ale kończy się to pocałunkiem...

Rozdział 27 "Masz przy sobie dwójkę ludzi, którzy knują za twoimi plecami, robiąc z ciebie idiotę."
Debbie jest świadkiem pocałunku Stelli i Louisa, co uwiecznia na zdjęciu i co pokazuje Harry'emu. Louis chce wytłumaczyć Candy swoje postępowanie, ale nie potrafi. Stella wydzwania po nocy do Harry'ego, ale ten nie odbiera. Znajduje go dopiero na szczycie budynku, gdzie ją kiedyś przyprowadził. Nieświadomie wyznaje, że nie zamierza się z nikim wiązać, co rani dziewczynę.
Stella proponuje Harry'emu wyjazd na weekend do jej rodziców. Zastanawia się nad sensem jej uczuć do Louisa.

Rozdział 29 "To twoja jedyna dziewczyna, którą polubiłem, więc nie schrzań tego, okej?"
Harry i Stella jadą razem do USA w odwiedziny do rodziców dziewczyny. Tam prawda o miłości wychodzi na jaw, ale niekoniecznie ze szczęśliwym zakończeniem...

Epilog
Zakończenie historii. Czy żyli długo i szczęśliwie?

Dodatek "List"
Rzecz dzieje się chwilę po akcji w epilogu.

One shot "You are my ex boyfrend..."
Osiem miesięcy Stella i Harry są razem, ale jednak oddzielnie, bo One Direction koncertuje w USA, a Candy w Europie. Czy związek na odległość przetrwa?
________________________________________________
projekty niezależne

one shot "Marchewki nie rosną w Egipcie"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Jakim cudem tu jesteś?
Ale wiesz, nic nie dzieje się przypadkiem :)